W dniu 17 maja 2016 r. oko艂o godziny 10 rozpocz臋艂a si臋 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie pierwsza w Polsce pionierska operacja wszczepienia specjalnego stymulatora u osoby w 艣pi膮czce. Jedn膮 z operowanych osób by艂a córka Ewy B艂aszczyk - Aleksandra, która w 艣pi膮czce jest od 16 lat. Pionierskie operacje wszczepienia stymulatorów, maj膮 pobudza膰 prac臋 mózgu, a co za tym idzie mog膮 przyczyni膰 si臋 do wybudzenia ze 艣pi膮czki. Podobne zabiegi przeprowadzano dot膮d tylko w Japonii.

Pionierskie zabiegi przeprowadzi艂  prof. dr hab. n. med.  Wojciech Maksymowicz oraz autor metody prof. Isao Morita oraz jego wspó艂pracownicy: Yoichi Hiramatsu i Takakazu Noda. W kolejnych dniach maj膮 si臋 odby膰 operacje kolejnych pacjentów b臋d膮cych w 艣pi膮czce.

12 3 4

5  6 7 8